Мета проекту: ознайомлення шкільної молоді м. Кременчука з польською культурою, та Польщею як країною, зокрема. Сприяти молодіжній дипломатії між двома країнами; інтеграції між партнерськими Шкільниим Європейським клубами та Центрами Дитячої Дипломатії м.Кременчука.
3 березня 2009 року за підтримки АСМБР, Представництва Польської туристичної організації в Україні та Польського інституту в м. Києві відбулось відкриття проекту "Польські дні у Кременчуці" на базі Кременчуцької гімназії №5. У рамках відкриття проекту відбулась зустріч старшокласників з Президентом АСМБР Андрієм Васильовичем Мельником, на якій були обговорені питання значення народної та дитячої дипломатії, можливості подальшого розвитку Євроклубу "Діалог" та Центру дитячої дипломатії «Польща - Україна» Кременчуцької гімназії №5.
В урочистій обстановці Президентом АСМБР Андрієм Мельником та директором гімназії № 5 Ілоною Бобер було підписано Меморандум про співпрацю між Кременчуцькою гімназією №5 імені Т.Г.Шевченка та АСМБР. Було оголошено конкурс плакатів "Євро2012:Польща - Україна", а також вікторина про культуру Республіки Польща.
4 березня 2009 року в Кременчуцькій гімназії № 5 імені Т.Г.Шевченка в рамках проекту «Польські дні в Кременчуці» відбувся перегляд фільму "Україна:12 хвилин" активістами Євроклубу "Діалог" Кременчуцької гімназії №5 та Центру дитячої дипломатії школи №26. Після перегляду було обговорення про важливість створення таких фільмів. "Україна:12 хвилин" було люб’язно надано Міністерством Закордонних Справ України.
6 березня 2009 року в рамках проекту "Польські дні у Кременчуці" відбулась поїздка до м. Київ представників Центрів дитячої дипломатії та євроклубів Кременчуцької гімназії № 5 імені Т.Г.Шевченка, Кременчуцького ліцею № 4, Кременчуцьких середніх шкіл №№ 20 та 26. В ході перебування в м. Києві, молоді відвідала Консульський відділ та Відділ промоції торгівлі та інвестицій Посольства Республіки Польща в Україні та Польський інститут в м. Києві. Гості з м. Кременчука мали можливість поспілкуватись з польським дипломатами та познайомитись з роботою посольства, обговорити стан співробітництва між Польщею та Україною, познайомитись з досягненнями сусідньої країни.
10 березня 2009 року в Кременчуцькій гімназії № 5 імені Т.Г.Шевченка в рамках проекту "Польські дні в Кременчуці" відбулося анкетування учнів гімназії з приводу факультативного вивчення польської мови. Участь в анкетуванні взяли учні 8-10 класів. Результати були опрацьовані, і вони демонструють,що переважна більшість учнівської молоді гімназії налаштована вивчати польську мову. Тому вже з наступного навчального року за рішенням керівництва гімназії, польська мова стане вивчатися на факультативі.
11 березня 2009 року в рамках проекту "Польські дні в Кременчуці" відбулася кіно презентація Польщі - показ фільму "Польща туристична", наданого Посольством Республіки Польща в Україні. Школярами та гостями заходу було переглянуто фільм про міста Республіки Польща, історичні пам’ятки Польщі, про польську культуру. Захід відвідали Президент АСМБР Мельник А.В. та Перший віце-президент, Програмний директор Костянтин Брижаха. В своєму виступі Андрій Васильович наголосив на важливості вивчення мови, історії та культури Польщі, а також поділився особистими враженнями від відвідувань цієї країни.
Оголошений на початку проекту конкурс плакатів "Євро2012: Польща-Україна" 11 березня добіг свого кінця. Всі конкурсні роботи були оглянуті, відібрані на виставку плакатів. Найкращі посіли 1,2,3 місця та гран-прі відповідно. Даний конкурс показав, дитячий погляд на важливу футбольну подію, яка єднає дві братерські країни.
В урочистій обстановці президентом АСМБР Андрієм Мельником та директором Кременчуцької гімназії №5 Ілоною Бобер 12 березня було відкрито кабінет центру "Польща - Україна" в нашій гімназії, після чого діти мали можливість переглянути святковий концерт на україно - польську тематику.
На завершення проекту 13 березня президент ШЄК "Діалог" Серебрякова Дар’я презентувала проект "Польща on-line" (про спілкування за допомогою Інтернету з польськими партнерами з Академії юних дипломатів м. Бидгоща). Активні учасники підготовки та проведення проекту, переможці вікторини та конкурсу плакатів були нагороджені почесними грамотами та подарунками.
Контактна особа:
|