Новоград-Волинська міська асоціація європейських клубів в рамках проекту "Підтримка мережі Євроклубів України" провела першу з серії творчих майстерень для координаторів шкільних євроклубів Новограда-Волинського. Майстерню креативності та інновацій для керівників 10 шкільних європейських клубів провели завідувач інформаційно-методичного центру, голова міської асоціаці європейських клубів Павло Ліневич та методист ІМЦ Галина Данильчук.
З самого початку творчої майстерні для неї було характерно творчий підхід і постійний пошук розв’язку творчих завдань, навчання нестандартному мисленню. Протягом тренінгу були проведенні інтеграційні ігри, що сприяли налагодженню дружньої атмосфери. Одним з завдань стало побудувати асоціативний ряд до понять ініціативність, креативність та творчість.
Дуже цікавим було те, як проявилася творчість у учасників під час опису асоціацій у формі різноманітних малюнків. А результатом цієї роботи стала міні-виставка робіт учасників семінару, яка демонструвала креативний підхід та творчість його учасників. Учасники майстерні дійшли до такого висновку: «Творчість це – ініціативність, фантазія, уява, відчуття прекрасного, мрія, нестандартний підхід, саморозвиток, фантазія, незвичне бачення світу, незакомплексованість, мрія, оригінальність, здібності, талант». Найбільш відкритою стала вправа «Історії творчості», в якій учасники розповідали історії з власного життєвого досвіду, в яких вони поводилися незвично, творчо, пригадали свої творчі підходи у педагогічній діяльності.
Всіх учасників зацікавила вправа "Коло креативності", а також робота над міні-проектами на підставі ознайомлення та застосування основних методів розвитку творчого мислення у членів євроклубів (школярів загальноосвітніх навчальних закладів міста): "шість капелюхів" де Боно; методу фокальних об'єктів, ментальних карт та інших.
Керівники шкільних євроклубів, а це досвідченні вчителі-ентузіасти, паралельно з етапами тренінгом аналізували методику його проведення. Це дозволить кожному учаснику майстерні запланувати та провести аналогічну творчу майстерню в своїй школі.
Крім того, ще одним етапом майстерні стала спільна робота координаторів євроклубів міста над розробкою стратегії діяльності шкільних євроклубів у проведенні в місті, спільно з міською владою, Дня Європи. Учасники майстерні підготували конкретні пропозиції з цього питання для міського голови.
Під час творчої майстерні усі її учасники розв’язували творчі завдання, ділилися досвідом креативного мислення, працювали і вчились один від одного як рівні. Рефлексія засвідчила успіх майстерні і надихнули всіх його учасників запланувати аналогічні майстерні у кожному навчальному закладі, а також здійснити активні заходи щодо просування кращих форм неформальної європейської освіти в освітню сферу і громадське життя нашого міста. Майстерня дозволила керівникам ШЄКів отримати нові теоретичні знання та практичні навички з розвитку творчого мислення та новаторських підходів до вирішення поточних проблем.
Автор: І.М.Буцукіна, інформаційно-методичний центр
Контактна особа:
|