Вітаємо, ГістьНеділя, 2019-05-26, 2:00 PM

Рік креативності & інновацій в Україні


Головна » 2009 » Лютий » 20 » Лінгвістична гра "Привіт, Європо!" для Євроклубів
Лінгвістична гра "Привіт, Європо!" для Євроклубів
7:41 PM
Пропонуємо методичні поради щодо проведення лінгвістичної гри для Євроклубів. Запрошуємо користуватись під час заходів Євроклубів, або просто в процесі навчання.
 
Лінгвістична гра "Привіт, Європо!" є варіацією гри "Доброго дня, шалом, салют!" (надана для проекту Аліною Солнишкіною, Дніпропетровський національний університет), додана сукупність вітань європейськими мовами, діалектами, що поширені в країнах-членах ЄС. Метою гри є розширити лінгвістичні здібності учасників, дати можливість краще зрозуміти культурне розмаїття Європи, зацікавити глибше вивчати європейські мови. Учасникам також можна пояснити, що знання і використанні при спілкуванні з носієм мови принаймні декількох слів може значно покращити ставлення, допомогти подолати мовний бар’єр. 
 
Можливі різноманітні варіанти проведення цієї гри: а) для аудиторії, що не знайома між собою, б) для знайомої аудиторії, для одноразового проведення, в) для багаторазового використання з однією і тією ж аудиторією, або г) Ваш власний варіант, виходячи з Вашої мети, завдання тренінгу, під час якого використовується гра, творчої уяви.
 
А) Для нової аудиторії, якщо гра проводиться один раз, Ви можете вибрати певну кількість привітань, що відповідає кількості учасників, привітання роздруковуються на аркуші паперу, розрізаються і видаються в довільному порядку всім учасникам, які рухаються приміщенням і вітаються один з одним, потискаючи руки, називаючи вітання відповідною мовою, і своє ім'я. Завданням кожного учасника за час гри є привітатись з усіма. Після цього група повертається на місця, можна коротко обговорити, чи хтось знав ці привітання до того, чи були в цих країнах і з якою метою, а також які привітання були найцікавіші. Відповідно, ті, хто вітався цим вітанням, говорять, з якої мови це вітання, де воно поширене і як воно використовується.
 
Б) Для проведення в аудиторії, що знайома між собою, гра готується так само, як в попередньому варіанті, але під час проведення гри не називаються імена, а після того, як пара учасників вітаються між собою, вони намагаються вгадати, "представники яких країн" тільки що привітались між собою (не називаючи і не показуючи один одному папірці).
 
В) Для багаторазового використання з однією і тією ж аудиторією, роздруковуються певна кількість привітань, що йдуть підряд, роздаються в довільному порядку, учасники мають приховувати від інших свій папірець, не називати свою мову (країну), а під час привітань, намагатись знайти інших учасників, які належать до тієї ж мови (країни), завданням є наприкінці гри знаходитись у групах, які відповідають мові. По черзі тренер називає певну мову, і всі учасники, що мають цю мову, називають своє вітання. Моральну перемогу святкують ті, хто зміг правильно згрупуватись згідно своєї мови, тільки по одних вітаннях.
 
Після проведення Вами заходів для Євроклубів з використанням цих порад, просимо писати на електронну пошту: euroclub.org.ua@gmail.com. Запрошуємо надсилати Ваші власні поради, методичні розробки, інші корисні матеріали для роботи Євроклубів.
 
Додаток:
Категорія: Проект | Переглядів: 820 | Додано: innovate | Рейтинг: 4.0/1 |
Загалом коментарів: 0
Only registered users can add comments.
[ Реєстрація | Увійти ]
Новини
Проект [65]
Новини проекту, анонси та релізи заходів
Євросоюз [13]
Європейський рік креативності та інновацій в ЄС
Креативність [3]
Набір інструментів для розвитку креативності
Євроклуби [41]
Новини від євроклубів-учасників проекту
Інновації [14]
Інноваційні люди, їх ідеї, проекти, моделі
Пошук
Опитування
В якій сфері найбільш потрібні інновації?
Всього відповідей: 294
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід
Календар новин
«  Лютий 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Сайти-друзі

Європейський рік креативності та інновацій в Україні запрошує проект ЄС "Підтримка мережі Євроклубів України".

Приєднайтись зараз


Спілкуйтесь про що хочете. Більше про громадські чати.