Учасниками творчої майстерні для Євроклубів в рамках Європейського року креативності та інновацій у Донецькій області стали члени Євроклубу школи № 68. Дітей зацікавили методи розвитку творчого мислення, завдяки яким вони змогли розробити інноваційні проекти, які Євроклуб зможе реалізувати в році, що почався.
Близька 20 учнів 8-10 класів-учасники Євроклубу однієї з кращих донецьких шкіл взяли участь в майстерні з творчості та інновацій, яку провели тренери Донецької обласної молодіжної організації "Євроклуб" Олександра Кириченко і Катерина Кононюк за підтримки проекту "Підтримка мережі Євроклубів України". Проект реалізується ВГО "Українська асоціація європейських студій" за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні. За ініціативою проекту, що спрямований на розвиток спроможності та підтримку мережевої діяльності Євроклубів, в Україні відзначається Європейський рік креативності та інновацій, що був проголошений в Європейському Союзі на 2009 рік.
Майстерня, що тривала 4,5 години, проходила за зразком Національної майстерні для Євроклубів, яка відбулась 12-14 січня в Дніпропетровській області, але відрізнялась від останньої відсутністю впливу дорослих на процес творчості дітей. Майстерня включала елементи знайомства і побудови команд, тренінг з розвитку творчого мислення та інноваційного підходу до практичної діяльності, а також майстерню перспективних проектів Євроклубу.
Дітям сподобалась тренінгова система навчання, завдяки якій вони в цікавій та незвичній формі більше дізнались про методи розвитку творчого мислення, а також власноруч змогли приступити до розробки ідей і проектів, що будуть спрямовувати подальшу роботу Євроклубу, хоча до цього моменту вважали це відповідальністю опікунів клубу. Керівництво Євроклубу висловило бажання впроваджувати тренінгові технології в навчання і діяльність клубу. Серед методів, які пропонувались під час тренінгу та майстерні, євроклубівці найбільше оцінили метод "Шість шляп" і ТРІЗ (теорія рішення винахідницьких задач), метод ментальних карт сподобався через наочність, однак метод фокальних об’єктів виявився занадто складним.
Практичним результатом майстерні стали чотири незаангажовані молодіжні проекти: 2 проекти міжнародних обмінів, проект "Самореалізація", який Євроклубівці пропонуватимуть іншим учням школи, а також проект "Модульна система в школі", що обґрунтовує позицію учнів щодо необхідності повернення системи "модулів" (3 уроки тривалістю 30 хвилин).
Проведена майстерня дозволила удосконалити методичні рекомендації щодо проведення аналогічних творчих майстерень для Євроклубів, які невдовзі будуть поширюватись у рамках проекту "Підтримка мережі Євроклубів України", для клубів та освітніх закладів, які хочуть розвивати спроможність своїх учасників до творчого та новаторського підходу до діяльності, а також долучитись до Європейського року креативності та інновацій – 2009. В разі виникнення питань чи пропозицій, а також з метою отримання організаційної чи експертної підтримки, просимо писати на е-пошту: euroclub.org.ua@gmail.com.
* * *
Євроклуб у Донецькій загальноосвітній спеціалізованій школі І – ІІІ ступенів № 68 з поглибленим вивченням іноземних мов розвивається вже понад 2 роки. Члени Євроклубу брали участь в багатьох місцевих ініціативах і міжнародних проектах, є переможцями та призерами конкурсів. В 2008 році гостинність євроклубівців приємно вразила колег-євроклубівців з інших областей України, які брали участь національному етапі олімпіади з європейських студій та Дні Європи. Євроклуб приймав делегацію євроклубівців з Республіки Польща та наносив зворотній візит до Польші в рамках проекту за підтримки Фонду ім. Стефана Баторего.
|